Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

E-knihy ke stažení

Pro přátele (ale i kohokoli jiného, kdo se zde vyskytne a bude mít zájem) zpřístupňuji něco málo ze své literární tvorby ve formě provizorních DIY e-knih. Bohužel zatím nebyl čas všechny věci revidovat, o korektuře nemluvě (kovářova kobyla v tomto případě chodí opravdu zoufale naboso) a rozhodně je nelze považovat za jakkoli definitivní, vážně míněné publikace (už proto, že mnohé kusy ani nejsou dokončené). Přesto doufám, že někoho četba pobaví.1) Hejhulova bláznivá cesta 
(120 stran, 1 MB)
Za čtenářsky nejpřístupnější a nejpřívětivější ze svých několika málo dokončených kusů (seznam viz v sekci Profil autora) považuji tuto knížku. 
Původně byl dojemný příběh o mrzákovi hledajícím zemi zaslíbenou určen pro děti, nicméně je nakonec asi příliš nekrofilní a tak podobně, jak už to u mne obvykle dopadá, takže...
Knížku jsem plánoval jako trojrozměrnou, vedle prózy a infantilních říkanek měla obsahovat ještě spoustu epických obrázků, ale k jejich vyhotovení jsem se zatím nedostal. 


2) Kronika velké pouti páně Pamplijovy aneb Cesta za Elixírem 
 (187 stran, cca 1 MB)
Fragment megalomansky rozvrženého románu o putování renesančního dobrodruha za tajemstvími alchymie.


3) Pan Hlíza a zrůdy
(142 stran; 1,3 MB)
Fragment mysteriózního sci-fi/fantasy thrilleru s přídechem absurdna a filosofickým, resp. hermeticko-filosofickým, či chcete-li okultistickým, podtextem.
Pod čarou se v knížce stále potuluje pár autorských poznámek filosofického charakteru. Vlastně by nebyl velký problém je hromadně smazat, ale možná bude pro čtenáře text zajímavější, když je ponechám, byť jsou ve zcela neučesané formě pouhého náčrtku.


4) Inkvizitor – Ďáblův svitek
(174 stran)

Fragment detektivního/hororového románu z dob temného středověku.
Knížka má experimentální inovativní (více méně) strukturu, která však bohužel v této fragmentární formě nebude mít plný účinek.
Jako jeden z mála svých románů bych tento rád někdy v budoucnu dokončil, a to i s ilustracemi, nejlépe černobílou perokresbou.


5) Faust
(137 stran)

Fragment mé variace na faustovské téma, kapka detektivky, hororu, hermetismu.
I tento román bych jednou rád dokončil.


6) Kája Balík na prázdninách
(26 stran, barevně ilustrováno)
Fragment jednoho z mých posledních projektů pro děti. Knížka je inspirována zejména komiksovými příběhy s rébusem a žánrem detektivky pro mladé čtenáře. 


7)  Zlo na objednávku aneb Zvrhlé osudy černokněžníka Zlokujóna
(444 stran, cca 10 MB)

Infantilní fekálně laděná románová groteska.
Sice jde o dílko plně dokončené, a dokonce i vyzdobené ilustracemi, ale není to četba pro každého (pro svou vysokou míru infantility a labužnického hnusu), takže ji přece jen řadím mezi dosud uvedenými na poslední místo.
V případě zájmu mohu zpřístupnit též pokračování, které již ovšem dokončeno není (cca 100 stran).


8) Misantropicon aneb Na prahu Čtvrté říše
(234 stran, 3 ilustrace perokresbou)
Na přání kamaráda Vráti Malého připojuji i tuto starší záležitost, která vznikla ještě za studentských let. Dnes se sice tak docela neztotožňuji se stylem díla ani s širším filosofickým zázemím, z něhož vychází (extrémně platónská pozice), ale nebyl to nikdo menší než sám Ladislav Klíma, kdo tvrdil, že každé dílo má být svědectvím myšlenkového rozpoložení, v němž vzniklo, a předělávat je později je barbarství. Další dílka budou následovat, jakmile usoudím, že by mohla opustit šuplík. Seznam všech reprezentativnějších kusů je v sekci Profil autora

 

Upřímně musím říci, že skoro žádný text není ve formě, v jaké bych si ho dnes představoval, k přepsání se ovšem pro nedostatek času nejspíš nedostanu (a kdybych čas měl, psal bych stejně již něco jiného, viz níže), takže pokud nemají ona skromná dílka ležet ladem v šuplíku, nelze než je prezentovat takto.
S ohledem ke své současné praxi lektora na volné noze musím však říci aspoň tolik, že zde předložené texty nelze beze zbytku brát jako příkladný materiál – jedná se o starší rukopisy, které nejsou prosté nešvarů, jimiž si prochází bezmála každý, kdo se do psaní pustí (a stojí to obvykle stovky, nebo, jako v mém případě, dokonce i tisíce stran, než se poučí; přičemž strany, které lze stáhnout zde, patří u mne právě mezi tyto zmíněné).
Jedinou výjimku z řečeného tvoří dílko následující, jelikož to je aktuální: Nigredo čili Propasti ducha; zde ovšem zatím pouze v rozpracované podobě, kam jsem se posud dostal. Bude se (snad, jednou) jednat o filosoficko-pornograficko-dobrodružný román víceméně monograficky zaměřený na problematiku tzv. apriorního či transcendentálního pesimismu, což je filosoféma, v němž se pouštím daleko za hranice filosofického pesimismu dosavadního, překračuje tak v tomto směru (a podotýkám, že v tomto jediném, neboť v mnoha jiných je zcela nedostižný, přinejmenším, pokud by se mělo jednat o dostižení mnou) svého duchovního mistra Arthura Schopenhauera. Četbu tohoto kusu nikomu z přátel nedoporučuji; vkládám ho sem asi ze dvou důvodů: Jednak je tu jakési nutkání vyvážit osmero blábolů jedním kusem mírně vážnějším a jednak, co kdyby sem zabloudil nějaký pohádkově bohatý příznivec filosofického pesimismu, kterého by mrzelo, že se v tomto oboru rodí tak málo nového, a ona krátká ukázka jej pohnula k mecenášství, jež by umožnilo zrod této nové myšlenkové zrůdy, která se jinak na svět bude drát tak horko těžko, pokud se na něj vůbec kdy prodere? Můj důchod je totiž v nedohlednu...

 

TOPlist